Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

VII Niedziela Zwykła 23 lutego 2020 r.

  1.    VII niedziela w ciągu roku przynosi nam niezwykłe wezwanie, jakie kieruje do nas Jezus: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie.: (Mt 5,45). Słowa te są wezwaniem, aby obronić swoje serce przed rozdwojeniem, które zawsze ma miejsce, gdy przepełnia je zarazem duch miłości i nienawiści. Ludzie zarażeni tzw. “heitem” sieją dziś ogromne spustoszenie w życiu społecznym. Módlmy się dziś o uzdrowienie naszych serc.
2.    W tym tygodniu przekroczymy próg Wielkiego Postu, okresu. Po raz kolejny zostaniemy zaproszeni do wewnętrznej odnowy, aby w naszych sercach mogło zagościć więcej światła i Mocy Ducha Św. To także czas pokuty i wyrzeczeń się rzeczy mało istotnych, a zwrócenie się ku sprawom ważnym, dotyczącym naszego życia duchowego i zbawienia. Otwórzmy się zatem na to wszystko, co może nas wewnętrznie ubogacić i zbudować. Niech to będzie dobra lektura, czas ofiarowany na modlitwę, przeżycie rekolekcji, uczynki miłosierne..itp./
3.    W środę Popielec. Dzień pokutny, w którym obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione w następującym porządku:
–     W kościele parafialnym Msze św. o g. 7,00 i 09,00 przed południem i po południu o g. 17,00
–  W kaplicach dojazdowych o g. 16,00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii na rozpoczęcie Wielkiego Postu w najbliższą środę.
–      Do kosza, który będzie wystawiony obok przedsionka, przy głównych drzwiach przez cały Wielki Post będzie można składać trwale zapakowaną żywność, jako jałmużnę postną dla ubogich. Dar ten zostanie przeznaczony dla polskich rodzin na Ukrainie.
W piątek rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej
a.    O g. 16, 00·- Droga Krzyżowa w obu kaplicach.
b.    O g. 17, 00·- Droga Krzyżowa w kościele, a po niej Msza św. Zachęcamy, aby na to nabożeństwo przychodzić rodzinami, czyli dorośli z dziećmi i młodymi.
 Przyszła niedziela – to I Niedziela Wielkiego Postu Z I niedzielą W.P. powróci do naszej świątyni nabożeństwo pasyjne – Gorzkie Żale. Będą one odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu w następującym porządku:
a.    O g. 16, 15 – Gorzkie Żale, a następnie Msza św. o 17, 00.
b.    Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny; pod zwykłymi warunkami.
6.    W Przyszłą niedzielę rozpocznie Tydzień modlitw o trzeźwość w narodzie. Będzie można podjąć okresowe zobowiązania trzeźwościowe, do czego gorąco zachęcamy.
7.    Za tydzień po sumie zmiana tajemnic do Kół różańcowych.
8.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę parafianom z Borka. Za tydzień prosimy osoby z ul. Sosnowej i częściowo z Kuligi.