Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja  2020 r.

Zakończeniem ziemskiej działalności Pana Jezusa było cudowne Wniebowstąpienie. Chrystus odszedł do nieba, ale obiecał, że nas nie opuści. Pozostał z nami pod postacią chleba i wina, w sakramentach i słowie Bożym. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że nasze życie na ziemi nie będzie trwało wiecznie, że śmierć człowieka jest wpisana w ten świat. Pan Jezus zaprasza nas do nieba. Czasem się temu dziwimy i pytamy: „ja do nieba?” Jeśli nie do nieba, to do piekła. Nie ma innej możliwości. Żyjmy więc tak, by Chrystus przyjął nas do siebie i pozwolił razem z Nim zamieszkać.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św., w Niedziele o godz. 16.45. W kaplicach o godz. 18.00 Na kanale YouTube naszej Parafii są codziennie transmisje.

 2. Do końca maja katolik powinien przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię św. wielkanocną. Ci, którzy są zdrowi, powinni skorzystać ze spowiedzi. Czekamy na Was w konfesjonale przed każdą Mszą św. w Niedziele i dni powszednie.

 3. W tym tygodniu: trwa Nowenna do Ducha Świętego;

 • we wtorek – św. Filipa Neri. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy dziękować Bogu za nasze Mamy. W modlitwie prośmy o błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o wieczne życie w niebie. Ze strony głównej zamieszczamy dedykację dla naszych mam tych na ziemi i w niebie. Zobacz.

 • w środę – wspomnienie św. papieża Pawła VI. Wieczorną Mszę św. poprzedzi różaniec o 17.30, prowadzony przez wspólnotę Apostolatu Maryjnego

 • także w środę Apel Jasnogórski o godz. 21

 • w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej

 1. Komitet rozbudowy kaplicy w Przyszowie rozpocznie po niedzieli zbieranie składki inwestycyjnej aby wyłożyć kostkę wokół kaplicy. Bóg zapłać za składane ofiary.

 2. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św., „Zielone Świątki”.

 3. Dziękujemy mieszkańcom Bojanowa, ul. 3-go Maja za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. Za tydzień prosimy parafian z następnych domów.

 4. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych z dekanatu Nisko którzy mają ślub na jesieni rozpocznie się w parafii Św. Józefa od 31 maja godz. 15.30 i w kolejne niedziele.

 5. Na stoliku pod chórem świeża prasa katolicka. Zachęcamy do korzystania.

 6. Bóg zapłać za wszystkie składane na rzecz Parafii ofiary. Pamiętamy o Was w modlitwie, a także o nią prosimy.