Parafia Stany

Ogłoszenia – Terminarz

Zesłanie Ducha Świętego, 31 maja 2020 r.

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Św. nie tylko spoczywa na nas, On ogarnia wszystko, przenika także nasze dusze. Napełnia nas pokojem, prawdą, miłością, jednością – jak w początkach Kościoła, tak i dziś. Żyć w mocy Ducha Św., znaczy być poddanym Woli Bożej, słuchać tego, co mówi Kościół i współpracować z Nim.

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła. Msze św. w Stanach o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 16.00.

 2. W tym tygodniu: rozpoczęcie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy po Mszach św. odmawiać litanię, polecając tych, którzy cierpią, by odnaleźli swoje drogi życia i pozwolili się dotknąć Sercu Jezusowemu;

 • we wtorek – bł. Sadoka i Towarzyszy, męczenników z Sandomierza. Modlimy się za naszą Diecezję Sandomierską,

 • w środę – wspomnienie Św. męczenników z Ugandy, Karola Lwangi i Towarzyszy,

 • także w środę Apel Jasnogórski o godz. 21.00

 • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, módlmy się o nowe, dobre, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Św.

 •  w piątek – św. Bonifacego, bpa, męczennika.

 1. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek – w kaplicach od godz. 16.00, następnie Msze św. W kościele w Stanach od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21, następnie Apel Jasnogórski. Zapraszamy, znajdźmy chwilę czasu na prywatną modlitwę i adorację Pana Jezusa. Od godz. 20.30 będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi jeśli ktoś wcześniej nie mógł. W sobotę po mszy różaniec.

 2. W związku z epidemią odwiedziny chorych w domach były niemożliwe. Kto by chciał skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. dla chorych prosimy do środy wieczorem zgłaszać te osoby. Jeśli będą chętni, udamy się do nich w I piątek od godz. 8.00 rano.

 3. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas wielkanocnej Komunii św.

 4. W następną Niedzielę, o godz. 11.30 będziemy modlić się za tegorocznych maturzystów, prosząc o światło Ducha Św. na czas egzaminów i o dobre wybory życiowej drogi.

 5. Zmiany tajemnic dla Kół Żywego Różańca – w kaplicach i po Sumie.

 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zachowując przepisy sanitarne (max. 150 uczestników procesji, zachowany dystans 2 m) udamy się procesją eucharystyczną według rozporządzeń Kurii Diecezjalnej do 4 ołtarzy na terenie przykościelnym wokół Kościoła. W tym roku powierzamy zaszczyt przygotowania ołtarzy parafianom: I ołtarz, Stany, ul. Łęgowa, hasło – ,,Wielka tajemnica wiary”,  II – ołtarz, Bojanów, ul. 3 Maja, hasło – ,,Eucharystia daje życie”,  III ołtarz – Przyszów, Łapówki, ul. Spokojna – ,,Eucharystia zadatkiem nieśmiertelności”,  IV ołtarz – mieszkańcy Kozłów, hasło – ,,Gdy mam Boga, mam wszystko”.

 7. Dziękujemy mieszkańcom Bojanowa, ul. 3 Maja i Strażacka za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty. Za tydzień prosimy parafian z następnych domów. Także za tydzień składka inwestycyjna.

 8. Na stoliku pod chórem świeża prasa katolicka. Zachęcamy do korzystania.

 9. Dziękujemy za wszystkie składane na rzecz Parafii ofiary. W Internecie podany jest numer konta bankowego. Codziennie pamiętamy o Was w modlitwie i o nią prosimy.

 10. W związku z tym, że od dzisiaj zostały zniesione limity osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św., od przyszłej niedzieli będzie transmitowana w internecie na kanale YouTube, tylko Msza Św. o godz. 11.30.